Czy warto kupić okazyjnie metale szlachetne? Czy jest to bezpieczne?

Wielu inwestorów złoto uważa za najbezpieczniejszą inwestycję. Tylko czy tak jest w rzeczywistości? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że taka inwestycja może być opłacalna pod warunkiem zachowania kilku istotnych zasad i zachowania ostrożności.

Unikanie okazji

Przy zachowaniu odpowiednich warunków inwestycja w złoto, choć jest to założenie raczej długoterminowe, jest naprawdę opłacalnym przedsięwzięciem. Pewna część inwestorów obawiających się inwestycji w złoto unika okazji zakupu tego cennego kruszcu. Unikanie okazji w tym przypadku może być błędem, ponieważ w okresie stabilizacji rynku złoto jest najtańsze – to wtedy jego zakup jest najbardziej opłacalny. Wszelkie odchylenia od normy sprawiają, że staje się ono droższe, a co za tym idzie, w takim przypadku zakup będzie mało opłacalny, w przeciwieństwie do sprzedaży, szczególnie gdy kruszec został zakupiony po niskiej cenie. Należy jednak uważać na to co kupujemy i czy faktycznie jest to prawdziwa okazja czy też jednak nie… Sytuacja gospodarcza i zakup w dobrej cenie to jedno, a drugie, równie istotne to ostrożność przed fałszerstwem metali . 

 

A co jeśli można kupić znacznie taniej niż u innych…, czy warto ryzykować ?

Należy zdawać sobie sprawę, że super okazji nie ma. Jeśli coś jest bardzo tanie to powinna nam zapalić się czerwona lampka i wtedy dokładnie sprawdzić autentyczność kupowanego kruszcu, gdyż potencjalnie dobry interes może okazać się utratą pieniędzy i zakupem fałszywego złota lub innego metalu, co często ma miejsce na niektórych stronach czy portalach internetowych. Najpewniejszym źródłem są autoryzowani dostawcy metali, mający również na wyposażeniu niezbędne urządzenia do ich weryfikacji autentyczności.

Zasada jest jedna. Należy podejść do tematu zakupu z dużą ostrożnością i pamiętać, że ktoś kto sprzedaje złoto czy inny metal nie sprzeda go za bezcen. Okazje? Owszem są, jednakże należy bardzo uważać i przeanalizować dany zakup.